Cięcie blach

Cięcie blach

Oferta ORSTAL

Wbrew pozorom, cięcie blach to wymagające zajęcie, które do poprawnego wykonania wymaga odpowiednich kwalifikacji, sprzętu i doświadczenia. Pracownicy ORSTAL zapewniają wszystkie trzy elementy. Jesteśmy renomowanym w okolicy producentem kotłów C.O. i producentem dennic, którego usługi obejmują także między innymi wytwarzanie wyrobów spawalniczych, wkładów kominkowych i usługi obróbki mechanicznej. W jej zakresie podejmujemy się na przykład frezowania, usług CNC i innego typu zmian struktury zewnętrznej danego elementu stalowego. Cięcia blach wykonujemy przy użyciu różnych metod z których należy wyróżnić cięcie laserem i cięcie plazmą.

Różne metody dzielenia blachy

Jesteśmy w stanie nie tylko wykonać tradycyjne cięcie tlenowe, ale przede wszystkim te, które obecnie cieszą się największą popularnością – cięcia laserowe i plazmowe. Pierwsze z nich wykorzystywane jest do cięcia blach z miękkiej stali, oferuje znacznie większe prędkości niż tradycyjne cięcia tlenowe (minusem jest fakt, że nie zapewnia tak wysokiej jakości krawędzi). Jeżeli zależy nam na dobrej jakości krawędzi blachy, to przy cięciu plazmą należy pracować na grubości od około 6 do 40mm – odstępstwa od tych wartości w czasie procesu cięcia blachy pogarszają tę jakość.

Jeżeli zaś chodzi o cięcia laserem, to jest to optymalne rozwiązanie do miękkiej stali o grubości do maks. 30mm. W przypadku cięcia blachy powyżej 20-25mm wymaga się najwyższej jakości każdego elementu wykorzystywanego do wykonywania usług. Cięcia laserem to bardzo dokładne działanie, chociaż nie jest procesem szybkim – w przypadku miękkiej stali cięcie blachy polega właściwie na przepalaniu materiału dzięki ekstremalnie wysokiej temperaturze skupionej wiązki lasera. Gwarantujemy profesjonalne wykonanie każdego typu cięcia blachy.