Cięcie blach – woj. śląskie

Oferta ORSTAL

Wbrew pozorom cięcie blach to wymagające zajęcie. Do jego poprawnego wykonania niezbędne są odpowiednie kwalifikacje, sprzęt i doświadczenie. Pracownicy ORSTAL zapewniają wszystkie te trzy elementy. Jesteśmy renomowanym w okolicy producentem kotłów C.O. i producentem dennic, którego usługi obejmują także między innymi cięcie blach, wytwarzanie wyrobów spawalniczych, wkładów kominkowych i usługi obróbki mechanicznej. W jej zakresie podejmujemy się na przykład frezowania, usług CNC  i innego typu zmian struktury zewnętrznej danego elementu stalowego. Cięcie blach wykonujemy przy użyciu różnych metod, z których należy wyróżnić cięcie laserem i cięcie plazmą.

Różne metody dzielenia blachy

Wykonujemy nie tylko tradycyjne cięcie blach tlenowe, ale przede wszystkim te, które obecnie cieszą się największą popularnością – cięcia laserowe i plazmowe.

Cięcie plazmą

Cięcie plazmą jest wykorzystywane do cięcia blach z miękkiej stali. Oferuje znacznie większe prędkości niż tradycyjne cięcia tlenowe (minusem jest fakt, że nie zapewnia tak wysokiej jakości krawędzi). Jeżeli istotna jest dobra jakość krawędzi blachy, przy cięciu plazmą należy pracować na grubości od około 6 do 40 mm – odstępstwa od tych wartości w czasie procesu cięcia blachy pogarszają tę jakość.

Cięcie laserem

Cięcia laserem jest to optymalne rozwiązanie do miękkiej stali o grubości do maks. 30 mm. W przypadku cięcia blachy powyżej 20-25 mm wymaga się najwyższej jakości każdego elementu wykorzystywanego do wykonywania usług. Cięcie laserem to bardzo dokładne działanie, chociaż nie jest procesem szybkim – w przypadku miękkiej stali cięcie blachy polega właściwie na przepalaniu materiału, dzięki ekstremalnie wysokiej temperaturze skupionej wiązki lasera.

Gwarantujemy profesjonalne wykonanie wszystkich usług. Cięcie blach, podobnie jak gięcie, frezowanie i inne usługi realizujemy z zachowaniem najwyższych standardów. Nowocześnie wyposażony park maszynowy pozwala nam na cięcie laserem i cięcie plazmą nawet niestandardowych powierzchni. Realizujemy także zlecenia klientów indywidualnych. Zapraszamy do współpracy!